אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

הנזיר

הזמן יגלה את האמת

קלף הנזיר מייצג שלב בנתיב בו החניך לומד טוהר ושלמות פנימית, התבוננות ללא שיפוט, הכרה והבנת מהות הדברים. שלב של חיפוש אמת, חיפוש משמעות, מציאת השקט הנדרש לאפשר לנשמה להתבונן ולראות את התמונה הגדולה והמלאה, את השלם. הקלף מייצג את הקשר בין האדם לנשמתו. מסע פנימה לגילוי עצמי של משמעות החיים. הנזיר מרחיק עצמו מעיניני החומר בחיפוש אחר משמעות רוחנית. בניגוד לשוטה העומד בקצה צוק ומוכן לקפוץ אל העתיד, הנזיר נע קדימה על סמך חכמת העבר. הנזיר חוזר אל המקום ממנו יצא ומביא איתו התיחסות והבנות חדשות, מודעות המאירה את מציאות החיים באור שונה. רק אדם שנגע בנשמתו יכול בענוה להעניק מאורו לאחרים.

  • מחשבה מפרידה בין עיקר לטפל,
  • רגש המאפשר מבט לא שיפוטי
  • רוח הנותנת מקום ומרחב ראיה לעקרונות החיים ולחכמה פנימית המנחה את כל הדברים.

הסמלים בקלף ההר המושלג עליו עומד הנזיר מסמל מצב תודעה של קיפאון ועצירה. האפור המונוטוני של הקלף מייצג מצב תודעה נייטרלי של מרחבי אין סוף, חויה של שקט. הפנס מסמל את אורה של החכמה המאירה את הדרך.

העיוורון שלו מחייב אותו להתבונן פנימה. ולמרות שדרכו חלקלקה ומסוכנת הוא רואה אותה דרך עיניו הפנימיות.  המטה, מטה הצועדים מסמל את החיפוש והתמיכה בעצמי הפנימי.

מיתולוגיה כרונוס אל הזמן מייצג את קלף הנזיר, לכורונוס קיים כל הזמן שבעולם לחכות על מנת לזכות מחדש במלכותו כשליט העולם, כך גם מידת הסבלנות ראוי לה לתת לעצמה את כל הזמן שבעולם.  

"הסבלנות מרה, אך פירותיה מתוקים." ז'אן ז'אק רוסו

"מה שלא נשיג על ידי כוח נשיג על ידי זמן וסבלנות." ז'אן דה לה פונטיין

אדם המחובר לאמת הפנימית אין לו שאלות, יש לו תשובות. עולמו הפנימי גלוי ומובן והוא אינו זקוק לאיזון חוזר מהסביבה. כשקלף הנזיר עולה בקריאה אחד מהביטויים שלו הוא בקשה סמויה של השואל לחזור לאיזון.

הקלף מייצג את כוחה של הסבלנות. בעזרתה נוצרים תהליכי חיים.

  • רצון והגדרת מטרה.
  • לדמיין את התהליך, וליזום אותו בחיים הפיזיים
  • לאחר הביצוע נותר להמתין ולראות תוצאות, כאן נכנסת הסבלנות לפעולתה.

בודהה אמר כשהציפיות נפסקות, דברים מתחילים לקרות. הכוח הפנימי שנקרא סבלנות, פותר פרדוקס זה. הוא מאפשר לרצות והוא מאפשר להרפות.

סבלנות. סבלנות וזמן יפתרו את נושא השאלה שנשאלה או האתגר בו נמצא השואל. התשובה לשאלה שנשאלה נמצאת בידיעה של השואל. השואל כמו הנזיר צריך את הזמן להיות לבד להתבונן והתשובה תעלה. קלף של מדיטציה, של פסק זמן ללא הסחות הדעת של הסביבה  הפתרון יגיע.

בנושא זוגיות במידה וקיימת זוגיות הרי שיש תחושת בדידות. במידה ואין זוגיות זהו לא השלב לחפש זוגיות אלא ללמוד את העולם הפנימי למצוא את השקט, את החכמה ואת הסבלנות עם הלימוד הפנימי הזוגיות תגיע מעצמה.

בנושא קריירה בגרות עסקית, סבלנות במהלך יצירת תהליכים, או במעבר מעבודה לעבודה.

בנושא כספים מצב של בדיקה, של עריכת מאזן.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של חיפוש האמת ומציאת הסבלנות כדי לממש את הקלף השואל צריך להכנס פנימה ולהקשיב לעצמו. 

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי