אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

העצמה

למצוא את הכוח שבפנים

קלף הכח העצמה  מייצג את האומץ, אחת מארבע מידות בנצרות שמקורן בפילוסופיה היוונית, צדק ומתינות יופיעו בהמשך המסע של השוטה, והזהירות מוטמעת בכל הקלפים. התמודדות עם אריה היא מפגש של כח ועצמה שמשון דוד ודניאל המוזכרים בתנ"כ כולם התמודדו כמטפורה, תוצאות המפגש הם עימות בין הצד הפיזי לצד הרוחני. הקלף מייצג מצבים בחיים בהם האדם מתגבר על אתגרים ומשיג השגים בחייו.

הסמלים בקלף הרכינה של האישה קדימה מגע כפות ידיה בלסתות האריה (מגע של אילוף מתוך כבוד לעצמת החיה), הבגד הלבן המסמל טוהר, וזר הפרחים המשקף עדינות מלמד כי הכוח נובע מבפנים ולא מהבטחון העצמי ולא מכח פיזי. הרקע הנייטרלי מסמל כח פנימי שאינו נתון למוסכמות חברתיות, אלא לעצמה וחופש פנימי בלבד.

מיתולוגיה קלף הכח מיוצג על ידי אפולו אל השמש. אכויותיו של אפולו הן כח, מודעות עצמית, שימוש בדחפים ותשוקות והתמרתם ליצירתיות. אפולו הוא אל המחפש את האיזון, את הסדר, את המידה הנכונה. אפולו מייצג גם את הרצון, המחשבה, האמת והחכמה. אפולו ישכיל למצוא דרך של תבונה לפתור אתגר ולא דרך של אגו ורגש. החיות המיצגות את אפולו משקפות צדדים שונים באישיותו הברבורים הלבנים הם ההבט המואר הטהור. הזאב יצרי, הנחש מסמל את כוחה של האדמה והעורב השחור מסמל מגיה, כישוף.. 

הקלף מייצג מצב בו השואל נמצא על הנתיב הנכון בחייו, על מנת לשמור את העצמה בחייו עליו להתחבר אל האמונה הפנימית שבו ואל הבטחון העצמי שלו. העצמה נמצאת באיזון

קיימים בו הכוחות הנפשיים והפיזיים, הוא בעל כושר מנהיגות. האירועים בחייו מתפתחים באופן חיובי. השואל יודע לשלוט בדחפיו ובכעסיו ולכן הוא ישיג את מטרתו. הקלף מלמד על שואל בעל אישיות חזקה, בטחון עצמי, צניעות, וכבוד. קיים דמיון לקלף הקוסם סמל האינסוף, הבגד הלבן וזר הפרחים אלו מסמלים הרמוניה פנימית. בקלף הקוסם ההרמוניה היא בין המודע ללא מודע בעוד שבקלף הכח ההרמוניה היא בין הכח היצרי החייתי שבאריה לבין הכח היצירתי של רוח האדם. דיכוי היצר יביא לדיכוי כח החיים והחיות. שילובם הופך לעצמה.

העוצמה היא מקור האנרגיה של האדם. ממנה נובע הכול העוצמה היא הכוח איתו שולטים בנתיב החיים. כשהאדם ידע לצבור עצמה באופן מודע הוא יוכל לברוא.

על מנת לברוא על מנת להשתמש בעצמה, על האדם לבחון את הצד החיצוני של חייו החוקים והאינטראקציה עם העולם, זו הדרך בה הוא רואה  ומפרש את העולם החיצוני לו. עליו לבחון גם את הצד הפנימי הקשור לאגו ולאופן בו הוא מגיב לחוקים ולאינטראקציה עם העולם.

במצב של שינוי שנכפה. האדם יפרש את העולם החיצוני לו כאיום, ויגיב בהתאם. האגו יוצא למלחמה, כדי להשיג שליטה בעצמה נדרש מסע ארוך של אימון ושליטה עצמית באגו. התגובה הנכונה היא לבדוק את הסיטואציה ולבחון האם האיום אמיתי או מדומה ורק אז להגיב. השוטה רואה עצמו שווה בין שווים. הוא אינו מקבל דבר כמובן מאליו, בודק מתבונן ולומד מכל ארוע בחייו, וכך הוא מתפתח ולומד להשתמש בעצמה הטמונה בו. 

בנושא זוגיות זוגיות סוערת, מינית, מלאה בבטחון.

בנושא קריירה קריירה סוערת, מלאה הצלחה ועוצמה.

בנושא כספים העוצמה של השואל מביאה אותו להתנהל נכון עם כספים ולהנות מתשואות גבוהות.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום של הכח של העצמה אך על מנת להשיג אותה עליו להכיר את הכוח הטמון בו, לחזק את הביטחון העצמי ולהתמודד עם האגו. העצמה אינה חיצונית ואינה נמדדת בהצלחה זוגית או במקצוע ואף לא בעושר. העצמה נמצאת בפנים ואיתה ניתן לממש את הרצונות בעולם החיצון.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי