אורית של רפאל

קלפי הארקנה הגדולה

המרכבה

לרכוב אל עבר המטרה

קלף המרכבה מייצג שלב במסע הרוחני בו החניך מגשים מטרות. החניך זוכה להערכה על כישוריו. קיימת מודעות לכוח ליכולות. קיים מעבר מהצורך בשליטה חיצונית אל הצורך בשליטה פנימית המונחת על ידי הנשמה.

הסמלים בקלף המרכבה מסמלת תנועה מהירה, דינמייות, ניידות. סמל למסע ניצחון. במיתולוגיה ההודית מרכבה מסמלת את הגוף, הרכב את הנשמה ולכן זהו מסע ניצחון של הנשמה על החומר.המרכבה מונחת על ידי התודעה על ידי הרצון, האפריון הכחול מסמל את החזון. ולמרות שהקלף משדר פיזיות ובטחון יש בו משמעות כפולה הרכב דרוך הדריכות נובעת מכך שהמרכבה אינה זזה הספינקסים רובצים על האדמה. כדי ליצור הצלחה על הרכב שהוא החניך להניע את עצמו קדימה. הספינקסים בצבעים של שחור ולבן מסמלים מיסתורין ודואליות העדר התזוזה שלהם מרמז על חסימה בתנועה. האתגר לזהות את החסימה לפתור את חידת הספינקס לקבוע את הגורל ולא לוותר.

בקדמת הקלף של אדוארד וייט ניצבים שני ספינקסים האחד שחור האחר לבן, האחד פונה ימינה והאחר פונה שמאלה, הרכב הוא ששולט בהם הוא זה המוביל אותם למקום אליו הוא רוצה להגיע. בחיים קיימים אתגרים רבים המושכים אותנו מהדרך תפקידו של האדם לבחור בדרך לשלוט בדחפים, בפיתויים ולהוביל את עצמו למטרה שקבע.האתגרים עומדים כמבחן לנחישות. ויתור על התמודדות זו בחירה ככל בחירה אחרת. קיימים מצבים בהם על האדם להאבק ולהתעקש להיות אסרטיבי, תקיף ולא לותר על החלום.

מיתולוגיה קלף המרכבה מיוצג במיתולוגיה היונית על ידי האל מארס, אל המלחמה. הוא מההווה סמל לגבריות, לגבריות מתפרצת, בעל רצון החזק, בעל כוח ועצמה ויצירתי. אין צורך לפחד מהכוח של מארס כשהוא עולה באדם. כוח שלא ניתן לעצור אותו, הוא הכרחי ונועד וטלטל ולהניע קדימה על מנת ליצור שינוי. בקלף יש ביטוי לצרוך לצאת למלחמה על מנת להשיג את מושא החלום. המלחמה יכולה להיות מלחמה פנימית או מול אחרים.

הקלף מייצג החלטות קשות של פעולות  נחרצות. השואל חייו לותר על דבר מה בחייו על מנת להשיג את מה שהוא רוצה. שואל שיוותר, משהו ימות בו עם הויתור. החלום לא יתממש בזמן אחר. נוכחות הקלף נותנת לאדם את כל הלגיטימציה להיות עקשן, לעמוד על שלו, אסור לו לוותר על החלום.  כשהקלף יוצא בקריאה צריכה להידלק לאדם נורה אדומה, השאלה שנשאלה איננה כל כך פשוטה כפי שזה נראה. הקלף מרמז על כך שהוא עומד לוותר על משהו מאד חשוב ואסור לנ לעשות זאת, כיוון שאם יוותר, הניצוץ בעיניו יכבה ומשהו בו ימות, וכשמשהו ברוח שלו, בפנימיות שלו ימות, גם משהו פיזי יכול למות.

בנושא זוגיות השואל יודע להלחם על הזוגיות שלו, הוא לא מוותר ולעיתים משתלט. ניתן ללמוד מהקלף כי יתכן ולשואל אין את היכולת לנהל את המערכת הזוגית, והרכב שהוא הצד האחר בזוגיות הוא זה שמוביל אותה.

בנשוא קריירה השואל נלחם על מקום עבודתו, משקיע ולא מוותר אך מי שמנהיג את המרכבה הוא מי שנמצא מעליו בסולם הדרגות.

בנושא כספים פעולותנכונות של השואל עשויות להוביל אותו למקום של הגשמת חלום.

 

חשוב לזכור זהו קלף של הארקנה הגדולה, המייצגת את עולם הרוח. הנשמה של השואל נמצאת במקום שרוצה להגשים את הרצון שלו, אך כדי לממש מטרה זו עליו להלחם, לא לוותר להתעקש ואף לריב עם הסביבה  וליצור מצב שבו הוא ממש את חלומו.

לייעוץ טלפוני 012-409-06720020 שלוחה 33
לתיאום פגישה אישית ו/או להתכתבות איתי